Ekolife Natura Liposomal Q10 (Lipozomální koenzym Q10) 150 ml

Kód: EKO008
899 Kč –11 %
Ekolife Natura Liposomal Q10 (Lipozomální koenzym Q10) 150 ml
899 Kč –11 % 799 Kč
Momentálně nedostupné
Lipozomální transportní systém (100% obsah lipozomů v tekuté formě) v kombinaci s bioaktivní formou koenzymu Q10.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekolife Natura Liposomal Q10 (Lipozomální koenzym Q10) 150 ml

CO JE LIPOSOMAL Q10?
 
Lipozomální transportní systém (100% obsah lipozomů v tekuté formě) v kombinaci s bioaktivní formou koenzymu Q10 nabízí ideální vstřebatelnost a účinek. Koenzym Q10 je bezpečně zapouzdřen a chráněn ve formě nanočástic lipozomů, které aktivně prostupují stěnou tenkého střeva a vstřebávají se prostřednictvím mízního systému přímo do krevního oběhu.
 
Lipozomy jsou složeny z přírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech našich buněk, proto přes jejich stěnu bez problému prostupují tzv. pasivním transportem. Přirozeně se lipozomy  vyskytuje např. v kolostru a mateřském mléce, kde je maximální absorpce a využitelnost naprosto nezbytná. Lipozomální transportní systém nabízí po injekční aplikaci další nejúčinnější alternativu k aplikaci vybraných vitamínů, minerálů a antioxidantů přímo do krevního řečiště a do místa určení, tedy buňky.
 
UPOZORNĚNÍ: V SOUČASNÉ DOBĚ EXISTUJÍ NA TRHU DVA TYPY LIPOZOMÁLNÍCH PRODUKTŮ ROZDÍLNÉ KVALITY!

 • LIPOZOMÁLNÍ PRODUKTY SE 100% OBSAHEM LIPOZOMŮ = PRÉMIOVÝ TRH + FARMACIE (TEKUTÉ LIPOZOMÁLNÍ FORMY + INJEKČNÍ TEKUTÉ LIPOZOMÁLNÍ FORMY, SPECIÁLNÍ SPREJOVĚ SUŠENÉ LIPOZOMY) = LIPOZOMY EKOLIFE NATURA.
 • LIPOZOMÁLNÍ PRODUKTY S NULOVÝM OBSAHEM LIPOZOMŮ = DISKONT A ON-LINE PRODEJ (NÍZKÁ CENA). TYTO PRODUKTY ŽÁDNÉ LIPOZOMY NEOBSAHUJÍ - OBSAHUJÍ POUZE SMĚS JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK VYUŽÍVANÝCH K TVORBĚ LIPOZOMŮ (OBVYKLE KAPSLE S OBSAHEM PRÁŠKU, NEBO GELU)

LIPOZOMÁLNÍ TRANSPORTNÍ SYSTÉM + BIOAKTIVNÍ FORMA KOENZYMU Q10
 
Koenzym Q10 známý jako CoQ10 je v tucích rozpustná, vitamínu podobná látka, přítomná ve většině buněk, nejvíce v mitochondriích, jejich energetických centrech. Účinky koenzymu Q10 přímo souvisejí s tzv. buněčným dýcháním, jehož výsledným produktem je energie ve formě ATP (adenosintrifosfátu), který je palivem pro naše buňky a celé tělo - 95 % tělesné energie je vytvořeno touto cestou. V orgánech vyžadujících nejvíce energie - srdci, játrech a ledvinách, jsou proto nejvyšší koncentrace koenzymu Q10.
 
Účinky koenzymu Q10 souvisí se stavem srdce - podává se při srdečním selhání i jako prevence, rovněž také souvisí s vysokým krevním tlakem, kvalitou spermatu a dalšími oblastmi. Nejvíce koenzymu Q10 se nachází na vnitřní membráně mitochondrií, tedy hluboko uvnitř buňky. Koenzym Q10 tedy maximálním možným způsobem těží z lipozomální technologie, která jej transportuje přímo k buňce.
 
Nedostatek koenzymu Q10 může nastat v důsledku nízkého příjmu ze stravy, nemoci, vysoké spotřeby v těle v důsledku chronického stresu nebo nadměrné fyzické zátěže, či úbytku s věkem. Sníženou hladinu může způsobit i nedostatečná vstřebatelnost z běžných doplňků.
 
Lipozomální forma oproti tomu nabízí vynikající vstřebatelnost. Forma lipozomů navíc výrazně snižuje riziko gastrointestinálních potíží spojených s tradičním suplementací, což je bonus pro všechny věkové kategorie! Náš lipozomální transportní systém nabízí vysoce vstřebatelnou recepturu bez obsahu umělých sladidel, umělých barviv, nebo geneticky modifikovaných složek.
 
Profesor Dr. dr. Borut Štrukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrzuje, že lipozomální metoda je pokročilá farmaceutická technologie, která umožňuje, aby byla účinná látka lépe chráněna v zažívacím traktu, vstřebávala se lépe a rychleji, a tak dosáhla vysokých koncentrací v krvi.

V ČEM JE ROZDÍL?
 
+ 100% OBSAH LIPOZOMŮ
+ Lipozomální transportní systém
+ Maximální biodostupnost a využitelnost aktivních složek
+ Přímý a chráněný transport vitamínů, minerálů a antioxidantů do tělesných buněk
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou stabilní při nízkém pH, a proto také stabilní v žaludeční kyselině
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou vstřebávány mizním systémem
+ Lipozomy Ekolife Natura nejsou metabolizovány játry (odlišná cesta vstřebávání)
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou do buňky vstřebávány pasivním transportem (bez potřeby další energie)
+ Vyrobeno v Evropě (GMO free)
+ Zdroj fosfolipidů: GMO free slunečnicový olej (EU)
+ Bez obsahu umělých sladidel (sukralóza, aspartam, acesulfam, sacharin a další)
+ Bez obsahu umělých barviv
+ Gluten free (bez lepku)
+ Soy free (bez soji)
+ Sugar free (bez cukru)
+ Vegan
 
Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:

 • Srdce a cévy
 • Krevní tlak
 • Energetickou hladinu

ŠPIČKOVÁ ABSORPCE A VYUŽITELNOST

Lipozomy jsou vyrobeny z čistých fosfolipidů izolovaných ze slunečnicového lecitinu. Mohou mít různé velikosti od několika nanometrů až po desítky mikrometrů. Ve spojení s vodou formují fosfolipidy mikroskopické struktury s dutinou uprostřed vyplněnou vodou, obklopenou fosfolipidovým pouzdrem. Ve vodě uprostřed fosfolipidu je pak možné rozpustit jiné molekuly, například vitamín nebo glutathion, které potřebujeme snadnou cestou vstřebat do těla. A zatímco hydrofilní (vodu přitahující) molekuly mohou být drženy uvnitř zapouzdřeného jádra, hydrofobní (vodu odpuzující) látky se mohou rozpustit do samotné fosfolipidové membrány - takovýmto způsobem mohou lipozomy transportovat hydrofilní i hydrofobní molekuly. A právě díky těmto unikátním vlastnostem jsou využívány jak matkou přírodou, např. v mateřském mléce, tak také specializovanými producenty, a to při výrobě léků nebo doplňků stravy.
 
Hlavním benefitem využití lipozomů pro transport mikronutrientů je to, že lipozomy samotné nejsou nijak narušeny procesem trávení při průchodu trávicím traktem. U klasických doplňků stravy tělo totiž velmi často rozbije mnoho komplexních molekul ještě předtím, než jsou absorbovány, případně je zkrátka natolik snadno neabsorbuje, nebo následně metabolizuje a odbourá játry, takže celková využitelnost je velmi snížena.
 
Naproti tomu lipozomy se díky své stabilitě a ideální velikosti bez problému vstřebávají. Ale to není vše. Rozdíl je také v rychlejší cestě, kterou se lipozomy dostávají do krevního oběhu a do buňky. Díky specifické molekulární formě se lipozomy vstřebávají prostřednictvím mízního systému, kdy tzv. hrudním mízovodem prostupují přímo do krevního řečiště. V následujícím kroku se vstřebávají do všech buněk prostřednictvím tzv. pasivní difuze. V tom je rozdíl oproti klasickým doplňkům s obsahem vitamínů a minerálů, které v prvním kroku vstupují do jater, kde jsou metabolizovány a až následně se dostávají do krevního oběhu.
 
Nicméně lipozomy jdou ve vstřebatelnosti ještě dál. Pomáhají totiž transportovat aktivní molekuly přímo do buněčných procesů, kde jsou mikronutrienty vyžadovány ve velkém množství. Fosfolipidová dvojvrstva lipozomu je schopna se sloučit s ostatními dvojvrstvami jako je třeba buněčná stěna samotná - a takto je pak dopravován obsah lipozomu (vitamíny nebo jiné prospěšné látky) přímo do buněk.
 
O ZNAČCE EKOLIFE NATURA
 
Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi. Společnost založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se, sdílení informací a především to, že jsou obě maminky tří dětí. Před tvorbou každého nového produktu se proto ptají - daly bychom ho i svým dětem? Lepší záruku kvality bychom nenašli. Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie lipozomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.

Doporučené dávkování

 • 5 ml denně přímo do úst, nebo přidejte do sklenice vody nebo džusu.

Nutriční informace

Počet dávek v balení: 30×5 ml 5 ml*
Koenzym Q10 200 mg
*5 ml odpovídá denní dávce. Balení obsahuje 30 dávek.

Složení

 • Voda, emulgátor slunečnicový lecitin (GMO free), zvlhčovadlo glycerol, etanol (< 4,2 % obj. alkoholu), koenzym Q10, konzervant sorban draselný, antioxidant vitamin E (D-alfa-tokoferol).

Informace

 • Doplněk stravy se sladidlem.
 • Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 2 měsíců.
 • Před použitím protřepat.
 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
 • Není náhrada pestré stravy.
 • Skladujte v chladu, suchu, mimo dosah dětí.
 • Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.
 • Vhodné pro vegany.

Výrobce: Ekolife natura d.o.o., Brodišče 28, 1236 Trzin, Slovinsko

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Hmotnost: 5.111 kg
Dieta vegan: Vegan
Forma: tekuté
Objem: 150 ml
ObjemDetail: 150 ml
ObjemFiltr: 150 ml
Výrobce: Ekolife Natura

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: