Fitiren HMB 500 g

Kód: FIT004
Značka: Fitiren
499 Kč –24 %
Fitiren HMB 500 g
499 Kč –24 % 379 Kč
Momentálně nedostupné
Produkt Ca HMB ve formě prášku bez příchutě je vysoce čistá vápenatá sůl ß-hydroxy-ß-methylbutyrátu, zkráceně označována jako HMB.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fitiren HMB 500 g

Produkt Ca HMB ve formě prášku bez příchutě je vysoce čistá vápenatá sůl ß-hydroxy-ß-methylbutyrátu, zkráceně označována jako HMB. Pro zvýšení stability a biodostupnosti je dodáván v podobě vápenaté soli. HMB je velmi oblíbenou a v posledních letech hojně užívanou látkou pro své antikatabolické a zároveň anabolické účinky [1]. Sportovci jej užívají ke zvýšení fyzického výkonu, lepší stavbě svalové tkáně a pro zabránění odbourávání proteinů při fyzické zátěži. Užívání HMB má jednoznačný pozitivní vliv na svalovou sílu [2]. Současně zvyšuje objem svalové hmoty a pravděpodobně má i účinky lipolytické. To je poměrně významné, neboť při déletrvajícím výkonu se vyčerpávají zásoby svalového a jaterního glykogenu a organismus se musí spoléhat na energii uloženou v tukové tkáni, která se však relativně špatně mobilizuje. Zajímavé u HMB je, že zvyšuje anaerobní práh, tedy okamžik, kdy organismus začíná odbourávat sacharidy anaerobní glykolýzou za tvorby kyseliny mléčné ve svalech [1].

Použití HMB

  • K ochraně svalů před rozpadem během déle trvajícího sportovního výkonu nebo během redukčních diet
  • Zvýšení anaerobního prahu
  • Zvýšení svalové síly a anabolického efektu
  • K redukci podkožního tuku a zkvalitnění svalové tkáně

Působení HMB na organismus

Tato látka je metabolitem L-leucinu, nezbytným pro syntézu cholesterolu, výstavbu buněčných membrán a steroidních hormonů. Nachází se v malých množstvích v rybím mase, některých citrusových plodech a také v mateřském mléce. Individuální suplementace 60 g L-leucinu vede k vytvoření pouze asi 3 g HMB, běžně však lidské tělo o váze 70 kg dokáže vyprodukovat pouze 0,2-0,4 g HMB denně v závislosti na příjmu L-leucinu [3].

[1] Suplementy ve výživě, Embleton Thorne, Svět kulturistiky, 1998

[2] Wilson JM1, Lowery RP, Joy JM, Andersen JC, Wilson SM, Stout JR, Duncan N, Fuller JC, Baier SM, Naimo MA, Rathmacher J., The effects of 12 weeks of beta-hydroxy-beta-methylbutyrate free acid supplementation on muscle mass, strength, and power in resistance-trained individuals: a randomized, double-blind, placebo-controlled study, Eur J Appl Physiol. 2014 Jun;114(6):1217-27

[3] Molfino A, Gioia G, Rossi Fanelli F, Muscaritoli M (December 2013). "Beta-hydroxy-beta-methylbutyrate supplementation in health and disease: a systematic review of randomized trials". Amino Acids. 45 (6): 1273-1292.

Doporučené dávkování

  • HMB je dodávána ve formě stabilní a biologicky dostupné vápenaté soli (Ca HMB). Běžná denní dávka činí cca 2-4 g (40 mg Ca HMB na 1 kg tělesné váhy). HMB je vhodné dávkovat 15-30 minut před cvičením a ihned po cvičení.

Příklad dávkování Ca HMB je uveden v následující tabulce:

Doba Dávka
15-30 minut před tréninkem 2-4 g
ihned po tréninku (do 30 min) 2-4 g

Informace

  • Neobsahuje alergeny uvedené v Příloze II nařízení EU 1169/2011.

Výrobce: Jiří Žurek, Kravařovská 39, 74770 Opava - Komárov

Doplňkové parametry

Kategorie: HMB
Hmotnost: 0.53 kg
Forma: sypké
Gramáž: 500 g
Výrobce: Fitiren

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: