Magnesia Go

Kód: Z8923_C30521
20 Kč
Skladem
Velikost
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Možnosti doručení
Neperlivá minerální voda se snadno vstřebatelným hořčíkem. Sportovní lahev s praktickým uzávěrem.

Detailní informace

Široký výběr pro sportovce i rekreanty
Široký výběr
pro sportovce i rekreanty
Ověření výrobci sportovní a zdravé výživy
Ověření výrobci
sportovní a zdravé výživy
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
stačí nás kontaktovat

Detailní popis produktu

Magnesia Go je neperlivá, v ergonomické sportovní lahvi s praktickým uzávěrem. Vhodná pro zařazení do pitného režimu každého sportovce, ať se věnuje vytrvalostním, nebo silovým sportům! Každá láhev minerální vody Magnesia obsahuje přírodní a snadno vstřebatelný hořčík z hlubin přírody. Osvěžující variantu si můžete vybrat podle sebe. Pozitivní účinky hořčíku obsaženého v minerální vodě Magnesia na naše zdraví potvrzuje řada vědeckých studií z renomovaných evropských pracovišť. Magnesia pramení ve Slavkovském lese, jediném místě v Evropě, které je díky unikátním pramenům zdrojem přírodního hořčíku pro každý den.

V každé 0,75l lahvi Magnesie Go je 129 mg přírodního hořčíku ve snadno vstřebatelné formě. [zbozi:8922,8926,8924]

 • neperlivá - vychutnejte si každý den Magnesii Go, neperlivou přírodní minerální vodu, ideální pro dodržování pitného režimu i při sportovním výkonu
 • ochucené Magnesie nabízíme zde: Magnesia Red - malina, granátové jablko, jahoda
 • dále v nabídce v běžné lahvi Magnesia - neperlivá, jemně perlivá

Lokalita: Mnichov u Mariánských Lázní, název zdroje: Magnesia [zbozi:8925,8927,8928,8932,8931,8930]

Jedinečnost Magnesie v celoevropském měřítku spočívá ve značném obsahu hořčíku při zachování nízkého množství sodíku a celkové střední mineralizace. Co to znamená? Doplňujete hořčík (Mg), aniž byste zatěžovali organismus přebytkem dalších látek, zejména sodíku (soli).

Minerální voda Magnesia obsahuje 172 mg hořčíku v jednom litru. Vypitím jedné 1,5l láhve přijmete 68 % doporučené denní dávky hořčíku.

Magnesia je ideálním a přirozeným zdrojem hořčíku pro Vaše tělo.

Jak hořčík pomáhá a máme ho dostatek?

Hořčík je základním prvkem pro tvorbu energie v živých organismech. Bez něj by na Zemi nemohl existovat život, jak jej známe. Ve Vašem těle by mělo být neustále okolo 30 gramů hořčíku. Už takové množství dokáže třeba účinněji předcházet únavě a stresu. Hořčík ovlivňuje přes 300 enzymatických reakcí ve Vašem organismu. Jeho nedostatek se proto může snadno stát příčinou zdravotních problémů.

Hořčík přispívá:

 • ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • k normálnímu energetickému metabolismu
 • k normální činnosti nervové soustavy
 • k normální činnosti svalů
 • k normální psychické činnosti
 • hořčík se podílí na procesu dělení buněk
 • v rámci zdravého životního stylu a vyváženého pitného režimu dosáhnete příznivých účinků hořčíku při vypití alespoň 0,3 l přírodní minerální vody Magnesia

V každé 1,5l lahvi Magnesie je 258 mg přírodního hořčíku ve snadno vstřebatelné formě.

denně potřebujete doplnit hořčíku
děti 4 - 8 let130 mg
děti 9 - 13 let240 mg
mladí 14 - 18 let410 mg
ženy320 mg
těhotné ženy400 mg
muži420 mg
senioři410 mg

Kde pramení Magnesia?

Jediné místo v Evropě, které je díky unikátním pramenům zdrojem přírodního hořčíku pro každý den, to je Slavkovský les. Při své cestě do hlubin přírody musí Magnesia překonat vrstvu hadce – horniny, která je obzvlášť bohatá na hořčík. Ten se do vody uvolňuje díky oxidu uhličitému, pozůstatku po místní sopečné činnosti.

Kombinace hadce a oxidu uhličitého je natolik vzácná, že ji v celé Evropě najdeme pouze na několika málo kilometrech čtverečních Slavkovského lesa.

Slavkovský les celkem chrání 606 km2 přírody okolo pramene Magnesie. Tamní nedotknutá příroda je chráněná před zásahy člověka už 40 let. Množstvím a pestrostí minerálních vod je jednou z nejvýznamnějších lokalit v Evropě. Celkem tu na povrch z hlubin vyvěrá 160 pramenů šesti odlišných druhů vody. Místní raritou jsou výrony plynů, tzv. mofety. Důkazem jedinečné přírody jsou endemické rostliny – druhy, které jinde na světě nenajdete. Ve Slavkovském lese najdete celkem 21 evropsky významných lokalit soustavy NATURA 2000. Kromě pramenů tu najdete i rašeliniště nebo oblasti mokřadních a slatinných luk.

Tabulka nutričních hodnot:

Výtah z chemické analýzy LaborUnion CZ Františkovy Lázně.

1000 ml
kationty
Mg2+ (hořčík)172 mg
Ca2+ (vápník)35,7 mg
Na+ (sodík)5,2 mg
anionty
SO42- (síran)10,2 mg
HCO3- (hydrogenuhličitan)950 mg

Neperlivá - obsah rozpuštěných pevných látek 736 mg/l.

Složení:

 • viz tabulka hodnot

Upozornění:

Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem.

Informace:

Značka Magnesia podporuje iniciativu Zálohujme.cz a její úsilí o plošné zavedení vratných záloh na PET lahve a plechovky v Česku. Chceme českou přírodu bez poházených PETek a plechovek. Podporujeme lokální recyklaci „z lahve do lahve“.

Když navrhujeme novou láhev, myslíme nejen na její praktičnost a design, ale také na šetrnost k životnímu prostředí. Proto trvale snižujeme množství PETu potřebného k výrobě lahví. Od roku 2001 jsme snížili množství PET potřebné na výrobu jedné láhve téměř o čtvrtinu, menší je i hmotnost obalové fólie (o 40 %) a víčka. Poděkování za to patří špičkovým českým designérům, kteří se o vzhled našich lahví starají.

Chráníme náš pramen - čerpání vody z hlubin přírody s sebou nese zodpovědnost vůči okolí jímání pramene i samotné minerální vodě. Pro maximální ochranu zdrojů jsou vyhláškou stanovena ochranná pásma, která omezují činnosti, jež v nich lze provádět. Zdroj minerální vody Magnesia je chráněn prvním ochranným pásmem a neustále monitorován. Velmi sofistikovaně jsou nastaveny i kontrolní mechanismy, fyzikální vlastnosti zdrojů jsou sledovány kontinuálně pomocí automatických měřicích stanic a velmi přísné je i sledování mikrobiologické kvality a chemického složení minerální vody, které Karlovarské minerální vody pravidelně provádějí. Využívání Magnesie je regulováno povolením, které stanovuje podmínky čerpání tak, aby nemohlo dojít k ohrožení zdroje a zdroj se neustále přirozeně obnovoval. Magnesia má taktéž tu výhodu, že se nachází v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a je tak dále chráněna před někdy neblahým vlivem lidské činnosti. Minerální voda Magnesia je hrdá na čistotu a panenskost území, z něhož pochází. Podpořili jsme proto vybudování naučné stezky Mnichovské hadce, která tyto krásy představuje návštěvníkům Slavkovského lesa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní nápoje
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: