Atlas svalů - anatomie (Chris Jarmey, John Sharkey)

Kód: Z7269_C25809
656 Kč
Skladem
Varianta
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
2.10.2023
Možnosti doručení
Jarmey, Sharkey Přehledný průvodce pro odborníky i zvídavé laiky.

Detailní informace

Široký výběr pro sportovce i rekreanty
Široký výběr
pro sportovce i rekreanty
Ověření výrobci sportovní a zdravé výživy
Ověření výrobci
sportovní a zdravé výživy
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
stačí nás kontaktovat

Detailní popis produktu

Přehledný průvodce pro fyzioterapeuty, trenéry, cvičitele, tanečníky, učitele a studenty středních škol, návštěvníky posiloven i zvídavé laiky, s nejnovějšími poznatky o roli svalů a fascií v přenosu síly a při pohybu. Kapitoly jsou sestaveny podle svalových skupin, svaly jsou znázorněny přehlednou barevnou anatomickou kresbou, české názvy jsou doplněny latinskými. U každého svalu je popsán jeho začátek, úpon, činnost a inervace. Toto vydání se i více věnuje svalům pánevního dna. Autor John Sharkey je klinický anatom a fyzioterapeut. [zbozi:6373,5331]

Jednotlivé kapitoly jsou sestaveny podle svalových skupin, svaly jsou znázorněny přehlednou barevnou anatomickou kresbou, české názvy jsou doplněny latinskými. U každého svalu je detailně popsán jeho začátek, úpon, činnost a inervace (včetně nervové dráhy) tak, aby kniha splnila požadavky a očekávání čtenářů, kteří ji potřebují k výkonu své profese, ke studiu či volnočasovému pohybu. Texty jsou doplněny 500 obrázky, posilovacími a protahovacími cviky, informacemi o možných poraněních a problémech, které nastanou, pokud sval přetěžujeme.

Informace jsou podávány čtenářsky přívětivou formou. V tomto aktualizovaném vydání je průvodce obohacen o nové informace z anatomie, nervových drah a svalů pánevního dna, což ocení zejména jogíni a trenéři pilates. Tato komplexně pojatá kniha nabízí více než 500 detailních, avšak srozumitelných obrázků a stručné, výstižné texty, díky kterým kompletně uvidíte a pochopíte každý sval. Tyto informace jsou navíc doplněny základními cviky, kterými můžete daný sval posílit či protáhnout. V každé kapitole je přehled základní anatomie příslušné oblasti těla, jsou vyobrazeny důležité kostní struktury, pomocí nichž se lze v dané oblasti orientovat, příčné řezy svalovými skupinami, místa svalových úponů a přehled nejpodstatnějších nervových drah. Zpracování této knihy umožňuje rychlou orientaci. Pomůže rychle, avšak přesně najít na těle každý sval, ukazuje, při kterých každodenních aktivitách jsou dané svaly používány, upozorňuje i na faktory, které mohou vést k poranění a jaké zdravotní problémy mohou nastat, pokud sval přetěžujeme.

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Atlas svalů - anatomie (2. aktualizované vydání)
  • autor: Chris Jarmey, John Sharkey MSc.
  • nakladatelství: CPress
  • rok vydání: 2022
  • počet stran: 296 (předešlé vydání z roku 2019 mělo 240 stran)
  • rozměr: 170 x 243 mm
  • typ: pevná vázaná s laminovaným potahem

O autorech:

John Sharkey je klinický anatom a fyzioterapeut, člen redakčního týmu časopisu Journal of Bodywork and Movement Therapies.

Chris Jarmey je autorem mnoha anatomických atlasů, knih o akupresuře, shiatsu, qigongu, tai-či.

Doplňkové parametry

Kategorie: Odborná literatura
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: