CrossFit závody Mad Games 2018

Víkend 30.6.-1.7. patřil všem crossfit nadšencům, kteří mohli své síly poměřit na závodech Mad Games 2018. Ty uspořádal Michal Merganič pod hlavičkou svého gymu CrossFit MadMan.

Počasí vyšlo na jedničku a Rugby Club Bystrc v Brně se ukázal jako ideální prostor pro takovou akci. Poskytl dostatek místa pro jednotlivé disciplíny, a nechybělo ani místo pro relax v podobě stanu s masážemi, nebo taky stánky s občerstvením, dobrou kávou a fitness doplňky.

Soutěž byla určena pro závodníky kategorie Elite a Sport a ve dvou dnech je čekalo celkem pět workoutů. Ti nejlepší pak zabojovali ještě v neděli večer v šestém finálovém workoutu.

Z čeho byly tedy jednotlivé workouty pro Elite závodníky složené?

WOD 3 potrápilo trojkombinací maximálek:

• 2 minuty maximální počet opakování C2B
    1 minuta odpočinek
  • 2 minuty max. L-sit hold
  • 2 minuty sled pull

• 10x bar muscle-up

Finále tohoto dvoudenního Crossfit závodu startovalo v neděli ve tři hodiny odpoledne a divácky nejzajímavější byla asi mužská kategorie Elite. Přestože Filip Kusalík předvedl skvělý výkon a jako jediný dokázal potrápit favorita soutěže Erika Tótha, Erik nakonec s lehkostí soutěž vyhrál.

17b_optimized

Finalové WOD bylo kombinací gymnastických prvků a síly při klasicky neoblíbených thrusterech:

17c_optimized

Za FitnessGym.cz se závodů zúčastnil Roman Tinka a dojmy tak máme doslova z první ruky.

Romane, jak obtížné pro tebe závody byly?

Za FitnessGym.cz jsem se zúčastnil jen já a byly to pro mě první závody po zhruba 9 měsících. Moje poslední byly v Bratislavě v září 2017. Intenzivně jsem se připravoval posledních 5 týdnů v Madness Gym v Uherském Hradišti. Dalo se to zvládnout a moje tělo fungovalo dobře při všech 5 workoutech během 2 dnů, i když některé věci byly dost náročné. Následující 3 dny po závodech jsem snědl co jsem uviděl, tělo bylo vyždímané a říkalo si o doplnění.

Které WOD tě potrápilo nejvíce a kde cítíš své slabiny?

Pro mě byla asi nejhorší poslední část 3. WOD, na konci prvního dne, kdy jsem po 55 shybech a L-situ 2 minuty tahal 50 kg sáně, to bylo dost drsné..   Obecně moje slabina je vzpírání, snatche, cleany atd, tyto věci musím vypilovat technicky.

Jakou suplementaci jsi během závodů využil? Přece jen tělo dostává dost zabrat a potřebuje čerpat energii. Můžeš něco doporučit?

Během víkendu jsem jedl Diet protein od Reflexu, Performance Elektrolyt Komplex, Low-Carb tyčinky Amix a Zero bar od BioTechUSA.

Pravidelně užívám i zinek, magnesium a multivitamin.

CrossFit závody Mad Games 2018 (4)

Jaký je tvůj celkový dojem ze závodů Crossfit Mad Games 2018?

Organizace závodu, atmosféra, prostředí i lidi, to vše bylo na perfektní úrovni. Skvěle jsem si to užil, a proto mam ze závodů jen ty nejlepší dojmy. Myslím, že to byl první ročník, takže doufám a věřím, že příští rok to bude ještě větší akce. Rád se zúčastním!