Voda z kohoutku a její vliv na zdraví

Voda z kohoutku a její vliv na zdraví9230-1_uuuuuuuuuuu
Ať už hledáte řešení na problematickou pleť, nebo hubnutí. Jedno z prvních doporučení je správný pitný režim. Dostatek těchto životních tekutin nám zajišťuje dobrou funkci ledvin. Ty se starají o odplavení škodlivých látek z těla ven. Důležité však je pít pouze neslazenou vodu, případně bylinné čaje. Je ale voda z kohoutku opravdu zdraví prospěšná? 

Jaké látky se do vody přidávají 9233-1_instapure-f8-ultra-vodni-filtr-na-kohoutek

V České republice stačí pouze otočit kohoutkem a můžeme pít, co hrdlo ráčí. Ve všech zemích to ale není taková samozřejmost. V mezinárodním měřítku si naše země vede velmi dobře. Bohužel to neplatí o mnoha obecních nebo soukromých studnách, které často nevyhovují z mikrobiologického hlediska.

9233_instapure-f8-ultra-vodni-filtr-na-kohoutek

Voda z vodárenských společností k nám vede dlouhou cestu přes různé potrubí a trubky. Ty jsou náchylné na množení bakterií. Aby nedošlo k opětovnému znečištění, přidává se do vody chlor. Jeho mnosžví by sice nemělo překračovat povolené normy, ale výrazně ovlivňuje kvalitu. Při dezinfekci chlorem navíc často vznikají trihalomethany (THM). Tyto látky mohou mít při vyšších koncentracích negativní vliv na zdraví. Často se dávají do souvislosti s rakovinotvornými účinky, genetickým postižením, nebo potraty. Proč něco takového pokoušet, když se tomu můžeme snadno vyvarovat. 9230_uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Jaké je řešení?

V prvé řadě můžete zajít do obchodu a nakoupit si kvalitní stolní vodu. Z hlediska financí a ekologie se ale nejedná o nejlepší možnost. Ideálním řešením se zdá být samotná filtrace vody z vodovodu. Ty se dokáží zbavit chloru a jejich sloučenin. Umí odstranit i tvrdost vody, a tak bude mít tekutina rázem lepší chuť.

Pokud nechcete utrácet za filtry, doporučíme vám alespoň nepít vodu přímo z kohoutku. Nechte ji minimálně 10 minut odstát v otevřené sklenici. Chlor se odpaří. Případně můžete vodu převařit a nechat vychladnout v lednici.

Na zdraví!