Strongman´s Games Aš 2021

Bez názvuA3

V sobotu 12. června 2021 se v Aši konal jubilejní 10. ročník mezinárodního mistrovství ČR nejsilnějších amatérských i profesionálních strongmenů - Strongman´s Games 2021. Bylo nám ctí, že jsme se i my mohli této nezapomenutelné akce zúčastnit a zažít nepopsatelnou atmosféru plnou napětí, radosti a brutální síly. Park Sady Míru v Aši byl plný diváků, kteří si přišli užít tyto skvělé, a pro soutěžící jedny z nejnáročnějších závodů, které se v Česku vůbec konají. Počasí bylo slunečné, a až na dvě menší přeháňky se celý závod amatérů i profesionálů odehrál v hojném počtu diváků, kteří všechny soutěžící podporovali fanděním i velkými potlesky.

 1

Hlavním pořadatelem byl, jakož i po minulé roky, Čestmír Šíma, který je zároveň nejlepším českým profesionálním strongmanem nad 105 kilogramů. Čestmír už předem avizoval, že chce těmito závody ukončit svoji skvělou dlouholetou kariéru, během které nasbíral mnoho prvních míst a účastnil se tolika těžkých závodů, že může s klidným srdcem říct, že do tohoto sportu dal všechno a zaslouží si doopravdy uznání i velký respekt nás všech.

 56

V dopoledních hodinách se uskutečnilo mistrovství ČR amatérů, které bylo zahájeno v 9:00 hodin a následně ve 13:00 hodin začínalo mistrovství ČR profesionálních strongmanů. Každoroční závody v Aši jsou známé tím, že ani pro amatéry ani pro profesionály nejsou tyto závody vůbec lehké, ba naopak se řadí k nejtěžším závodům, jaké jsou vůbec pořádány.

Na amatéry a profesionály čekalo šest náročných disciplín.

Pro amatéry byly následující:

 1. 120 kg Axle Press / 1 minuta.
 2. 240 kg Axle Deadlift / 1 minuta.
 3. 270 kg Frame Carry / co nejkratší čas.
 4. Loading Race 100 kg, 120 kg, 160 kg / co nejkratší čas.
 5. 160 kg Zercher dřep / maximální počet opakování za 1 minutu.
 6. 160 kg kříž / maximální vzdálenost.

 

Pro profesionály byly disciplíny o dost těžší, a některé pozměněné:

 1. Frame Carry (320 kg, 340 kg, 360 kg) - ujít s touto ohradou danou dráhu za co nejkratší čas.
 2. Axle Deadlift 325 kg – maximální počet opakování za 1 minutu.
 3. Viking Press 220 kg – maximální počet opakování za 1 minutu.
 4. Zercher dřep 220 kg – maximální počet opakování za 1 minutu.
 5. Autotrakař – co nejdelší vzdálenost v co nejkratším čase.
 6. Schody síly (Power Stairs) (200 kg, 240 kg, 280 kg, 300 kg) – limit 90 vteřin. 

 

Profesionálních strongmanů závodilo 11, z nichž 2 byli zahraniční, a to až z daleké Francie. Vítězem byl 5-násobný mistr ČR - domácí obr Čestmír Šíma, který za bouřlivého potlesku ovládl disciplíny Axle deadlift, Zercher dřep, Autotrakař i Schody síly. Na druhém místě se umístil skvělý strongman Pavel Zadražil, na třetím pak silák Jiří Dejmal. Nasledovali: 4. Tomáš Sikora, 5. Aurelien Le Jeune (Fr), 6. Jan Šleis, 7. Radek Rosa, 8. Václav Miláček, 9. Zdeněk Vávra, 10. Josef Mazač, 11. Joan Tournadre (Fr).

Všem chceme ve jméně celého Fitnessgym teamu moc pogratulovat.

 69

Napjatá atmosféra těchto závodů by se dala přímo krájet a my jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této skvělé podívané. Přinášíme Vám fotogalerii z těchto skvělých a velmi oblíbených závodů.

Užívejte :)