Vitamíny a doplňky značky Viridian

Vitamíny a doplňky značky Viridian

Často vám v našich článcích doporučujeme vitamíny a doplňky stravy od značky Viridian. Pro vegany či vegetariány je tato značka poměrně známá, protože funguje na etických principech, nepodporuje testování na zvířatech, a v těchto produktech nenajdete složky živočišného původu. Jedná se o cenově vyšší kategorii doplňků, a tak si pojďme značku Viridian trochu blíže představit.

Značka byla založena v roce 1999 ve Velké Británii. Asi vás nepřekvapí, že její zakladatelka Cheryl Thallon je vegetariánkou od svých 18ti let. Od počátku funguje Viridian Nutrition na principech čistoty surovin, ochrany životního prostředí a charity. Charita a příspěvky na ni jsou běžnou součástí společnosti. Za dobu svého fungování darovala firma více než 350 tisíc liber organizacím jako je Unicef, NSPCC, Přátelé země a další. Nákupem těchto výrobků tak nepřispíváte pouze ke svému zdraví, ale zároveň můžete mít dobrý pocit i z pomoci druhým.

9a_optimized

Čistota surovin je dalším velkým bonusem této značky. Viridian garantuje neozářené, nemodifikované a 100% účinné složky bez jakýchkoli přísad. V jejich složení nenajdete žádná umělá barviva, přidané cukry nebo umělé příchutě. Zároveň se jedná o produkty, které nebyly testovány na zvířatech, a to ani co se týká jednotlivých použitých složek.

Věděli jste, že až 50 % tablety může být vyrobeno z lepidla neboli pojiva, které drží tabletu dohromady? U značky Viridian se ale pojiva typu šelak, mastek nebo stearát hořečnatý nepoužívají, a vše je vyrobeno tím nejčistším způsobem. Výrobky navíc balí do recyklovaných nebo recyklovatelných obalů, a i těch se snaží používat co nejméně. Velká část výroby i pěstování surovin probíhá ve Velké Británii, a tím se snižuje dopad na životní prostředí při převozu ze vzdálených zemí.

Životní prostředí chápe firma Viridian jako neoddělitelnou součást lidského zdraví. Jedno bez druhého zkrátka nebude nikdy dobře fungovat. Také proto dbají na ekologické pěstování surovin bez používání pesticidů a herbicidů. Všechny přísady jsou navíc zaručeně bez genetické modifikace.

V dnešní době je samozřejmě velmi trendy uvádět u výrobků benefity jako eko nebo organický. Málokdo má ale skutečně nějaký dokument, který by toto potvrzoval. Více než 40 % výrobků Viridian má certifikát od britské organizace Soil Association, což je obdoba české BIO kvality.

V jejich nabídce najdete jak jednotlivě zastoupené vitamíny, tak jejich kombinace s dalšími surovinami. Vše je vždy pečlivě namícháno a slouží k řešení konkrétního problému nebo nedostatku. Jste-li aktivní sportovec, těhotná žena, kuřák nebo člověk často vystavený stresu, budou tyto doplňky vaši pomocnou rukou při dosahování životní harmonie nebo stanovených cílů.

9b_optimized

Viridian není určen pouze pro vegany a vegetarinány. Už podle výše popsaných benefitů zaujme především osoby vyžadující 100% kvalitu a užitek z doplňků stravy. Zároveň cílí na všechny, kdo se zajímají o životní prostředí a ekologii. V jejich nabídce najdete specifické kombinace pro ženy i muže v určitém věku, a nechybí ani vitamíny pro děti nebo těhotné a kojící matky. Vybere si zkrátka každý a tady je pár našich osvědčených tipů.

Vitamin K 50ug www.fitnessgym.cz/vitamin-k-50ug-30-kapsli

O tomto málo známém vitamínu jste možná ještě neslyšeli, ale má podstatný vliv na srážlivost krve a shlukování proteinů. Zároveň předchází řídnutí kostí a ovlivňuje jejich správný vývoj. Máte-li v rodinné anamnéze například osteoporózu, určitě byste tento vitamín měli do jídelníčku přidat. V těchto kapslích je vitamín K1 doplněn ještě spirulinou, borůvkou a tolicí vojtěškou (alfalfa).

V minulém článku o posílení imunity jste se mohli dočíst o důležitosti probiotik a celé střevní mikroflóry. Našim dalším favoritem od Viridianu je tedy Viridian Synbiotic Daily + Cranberry 30 kapslí. Komplexní směs probiotik (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium breve, infantis, longum), prebiotik FS2-60, patentovaného extraktu z brusinek CystiCranTM a vitamínu C.

Pokud už řešíte nějaký nastalý zdravotní problém, můžeme vřele doporučit Viridian Curcumin Complex 90 kapslí. Kapsle obsahují extrakt z pryskyřice, extrakt z kořene kurkumy, extrakt ze zázvoru a komplex citrusových bioflavonoidů. Tato kombinace je skvělým bojovníkem proti zánětu v těle a dokáže utišit bolest. Místo potlačování příznaků navíc nemoc aktivně léčí a to pomocí přírodních složek. Ideální pro všechny, kdo se snaží vyhýbat chemii a klasickým lékům.

Jste aktivní sportovec? Připravujete se na závody nebo jste ve fázi diety? Pak určitě vyzkoušejte Viridian Sports Multi 60 kapslí. Tato směs vitamínů a minerálů je speciálně sestavená pro osoby s velkou fyzickou zátěží. Minerály jsou ve formě chelátu – tedy pro lidské tělo maximálně využitelné. Ve směsi nechybí ani antioxidanty, které jsou velmi potřebné pro odbourávání toxinů z těla.

9c_optimized

Naprostým „must have“ každého vegana je doplněk známý jako B12. Hlavním zdrojem tohoto vitamínu jsou živočišné produkty jako maso, mléko a vejce. Jedná se o jediný vitamín, který jako vegan nebudete schopni doplnit jinak, než právě ve formě tablet. Protože vám určitě záleží na etické výrobě a ekologii, je pro vás jasnou volbou Viridian B-Complex B12 High Twelve 90 kapslí. Kromě B12 obsahuje také další vitamíny z řady B a samozřejmostí je rostlinná kapsle.

Na závěr si neodpustíme tip na dárek pro vaše blízké -  Viridian 65+ Multi 60 kapslí. Jedná se o jedinečný mix speciálně vyvinutý pro osoby nad 65 let. B vitamíny a železo snižují únavu, vitamín C a D přispívají ke správné funkci imunitního systému a vitamín D je navíc důležitý pro kosti. Zinek pak pomáhá udržovat v kondici zrak. Minerály jsou opět v chelátové formě pro maximální využitelnost. Tento komplex tak pomůže seniorům udržet se v dobré kondici a užívat si aktivní život. Není to snad ten nejlepší dárek, jaký jim můžete pod stromeček nadělit? Oproti klasickým vitamínům, které běžně koupíte v obchodě nebo v lékárně, si u Viridianu můžete být jisti 100% kvalitou a čistotou surovin bez zbytečných lepidel a pojiv.

9d_optimized