Proteinové palačinky - zdravá dobrota, která ti dodá sílu

16a_optimized

Dáváš do cvičení všechno a striktně dodržuješ fitness jídelníček? Tak to si vedeš moc dobře. Přesto se ale určitě čas od času najdou chvíle, kdy tě přepadne chuť na něco sladkého. Nevadí, v dnešní době totiž naštěstí existuje hned několik možností, jak spojit příjemné s užitečným. Jednou z nich jsou proteinové palačinky – chutnáproteinová výživa, která potěší chuťové pohárky, dodá potřebné proteinytvým svalům a zároveň se může pochlubit nízkým obsahem tukůi nízkým obsahem sacharidů. Zkrátka zdravé proteinové jídlo, které je vhodné zahrnout do svého jídelníčku při proteinové dietě, ale samozřejmě i kdykoliv jindy. Svaly po něm porostou jedna báseň – ne nadarmo se přeci tato dobrota nazývá pala–činka… Ale dost bylo vtípků, přejděme raději přímo k jednoduchému a lahodnému receptu na proteinové palačinky. Přípravu zvládneš levou zadní, a to dokonce i tehdy, pokud vaření běžně neholduješ.

16b_optimized 

Co budeš potřebovat?

  • Balení palačinek 
  • Vodu nebo mléko (doporučujeme rostlinné mléko – rýžové, mandlové, kešu, konopné apod.)
  • Olej (nejlépe kokosový)
  • Ovoce a jiné pochutiny (na dozdobení)

 

Postup:

Rozmíchej jednu dávku směsi na proteinové palačinky(40 g = 3 vrchovaté lžíce) v 50 ml vody či mléka a nech minutu odstát. Z uvedeného množství můžeš udělat jednu velkou palačinku, případně 2–3 menší. Rozpal pánev na střední teplotu a přidej malé množství oleje. Poté vodu/mléko s proteinovou směsí znovu promíchej a nalij na pánev. Osmahni těsto z jedné i druhé strany, dokud není tvá proteinová palačinkakrásně zlatavá.

Jakmile máš hotovo, přendej ji na talíř. Dle vlastní úvahy můžeš palačinku doplnit například o čerstvé ovoce, nejrůznější ořechová másla či Proteinely. Na závěr také doporučujeme přelít toppingem.

 

Přejeme ti dobrou a zdravou chuť!